Вітальне слово Посла Німеччини Ернста Райхеля з приводу відкриття “Тижнів Німеччини в Україні”

Посол Ернст Райхель (© Посольство Німеччини)
Посол Ернст Райхель (© Посольство Німеччини)

Вельмишановні пані та панове, дорогі друзі Німеччини,

також і в цьому році в рамках “Тижнів Німеччини” ми пропонуємо Вам розмаїту й цікаву програму.  З того часу як у 2013 році  було покликано до життя “Тижні Німеччини”, вони з року в рік ставали різноманітнішими, а в останньому році заходи пройшли у 25 містах, у цьому році ми пропонуємо майже 150 різних подій!

Тим самим “Тижні Німеччини” стали віддзеркаленням  тісних і постійно зростаючих партнерських відносин між Німеччиною і Україною.  “Тижні Німеччини” дуже наочно демонструють, наскільки щільно сплетена  мережа співробітництва між Німеччиною й Україною, причому саме сьогодні, в момент, коли Україна перебуває на вирішальній стадії своєї трансформації.

Можливо сьогодні багатопланова мережа обміну є важливою, як ніколи, а “Тижні Німеччини” демонструють, що  зв’язки між Німеччиною й Україною пронизують усі сфери: економіку, науку, культуру, політику, мистецтво, громадянське суспільство.

У переносному і прямому значенні “Тижні Німеччини” поєднують серйозні й розважальні моменти – з одного боку, вони цікаві й несуть задоволення, з іншого ними ми прагнемо дати поштовх позитивним процесам:  заохотити німецькі підприємства  скористатися економічними шансами в Україні і водночас підбадьорити українські фірми до інвестиційної діяльності в Німеччині. Ми прагнемо підтримати Україну в процесі її  економічних і політичних реформ. Ми хочемо сприяти активному обміну між громадянськими суспільствами Німеччини й України і таким чином посилити “зовнішню політику на рівні суспільств”. Однак особливо близьким моєму серцю є культурний обмін, що наводить мости і створює перспективи.

Нашою головною темою в цьому році є “Місто та  міський простір”  Ми прийняли таке рішення, бо переконані, що  у цьому понятті знайшли свій вияв виклики і шанси, перед якими в рівній мірі постали наші країни: такі теми як сталий розвиток, енергоефективність, відновлювальні види енергії, партнерські зв’язки між містами, місця розміщення виробництва й інвестицій, архітектура, мистецтво, освіта й професійна підготовка, мобільність і транспорт, наближена до громадян система управління, наука й наукові дослідження, але також і втеча, вигнання, міграція й інтеграція особливо гостро виділяються саме в міському просторі й ставлять багато питань,  на які ми хочемо спільно шукати відповідей. Для всіх цих питань “Тижні Німеччини” надають сцену.  Я переконаний, що саме тут завдяки інтенсивному і дружньому обміну ми зможемо отримати неабияку вигоду.

Моя подяка адресована багатьом німецьким і українським партнерам, що долучилися до нас – без Вас “Тижнів Німеччини” не було б! Ваш ентузіазм є найкращим доказом того, наскільки плідним є тісний обмін між Німеччиною й Україною і які перспективи він відкриває.

Ваш

Ернст Райхель

Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні