fbpx

04.10.-10.10.

04.10.-10.10.2021 Тиждень 1

03.10. День Німецької єдності 2021: Промова пані Посла Анки Фельдгузен

⏰ 09:00 💻 онлайн

Цього дня 31 рік тому було досягнуто Німецьку єдність, у вільному самовизначенні, у мирі та у ще більш об’єднаній Європі.

Щиро запрошуємо Вас відсвяткувати цей день та Тижні Німеччини в Україні 2021 разом з нами! Починаючи з 3-го жовтня 09:00 год. приєднуйтесь до нас тут та на нашій сторінці у Facebook.

👥 Для широкого загалу Мова: 🇩🇪 🇺🇦

03.10. Виступ етно-джазового гурту LELÉKA з Берліна до Дня Німецької Єдності

⏰ 18:00-18:30💻 онлайн на сторінці Facebook Посольства Німеччини в Києві

Святкуйте День Німецької єдності разом з нами! 3 жовтня о 18:00 запрошуємо вас відвідати джазовий онлайн-концерт. У прямому включенні виступатиме молодий етно-джазовий мультикультурний гурт LELÉKA з Берліна. Українська співачка Вікторія Лелека та її троє колег-музикантів із Швеції, Польщі та Німеччини поєднують у своїй творчості українську традиційну народну музику з сучасним джазом. За час свого існування гурт став переможцем багатьох фестивалів та премій, випустив декілька альбомів, два рази приїздив з концертними турами в Україну та навіть створив саундтреки до українського серіалу “І будуть люди”. Долучайтеся завтра до прямого ефіру на нашій сторінці у Facebook!

👥 Для широкого загалу Мова: 🇺🇦

Crossing: груповий перформанс учасників україно-німецької резиденції 

05.10. ⏰ 17:00-20:00 📍 м. Дніпро, Залізничний вокзал Дніпропетровськ-Південний, Лоцманський узвіз, 22

08.10. ⏰ 19:00-22:00 📍 м. Дніпро, Центр Сучасної Культури у Дніпрі, Крутогірний узвіз, 21а

Перехід/Crossing – це 10-денна резиденція, простір для колаборації, дослідження та обміну. Взаємодія учасників відбуватиметься через створення групових та соло перформансів. Проєкт “Перехід/Crossing” має на меті стати основою для зустрічей, яка дає впевненість для участі у спільному процесі, не відмовляючись від власного суверенітету. Зустріч із собою в іншому та іншим у собі. Ми також прагнемо залучити локальну спільноту до діалогу. Діалогу транснаціонального та міжгенераційного. Резиденція виступає простором для розвитку, пошуку, дослідження ідей у групових перформансах. Пошук шляхів мирного співіснування глобального суспільства у локальних лабораторних умовах творчого процесу. Критично та рефлекторно супроводжуватиме проект Фергюс Бірн. Його думки, запитання, пропозиції та роздуми, а також документація виступів артистів складають основу для каталогу. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Фонду «EVZ» у співпраці з Центром сучасної культури у Дніпрі.

Детальніше

👥 Вхід вільний за умови реєстрації Мова: 🇺🇦

06.10. Що залишиться після пандемії? Віртуальне розширення проектів мобільності та академічного обміну 

⏰ 15:00-17:00 💻 онлайн

Існують припущення, що одним із найбільш ефективних і доцільних форматів академічної мобільності в майбутньому стане так звана гібридна мобільність (blended mobility). Колеги DAAD Ukraine представлять успішні приклади тих проєктів за підтримки Німецької служби академічних обмінів, які були реалізовано шляхом змішаної мобільності. Це проєкт Learnopolis (2019-2021), спрямований на поглиблену цифровізацію та інтернаціоналізацію української освіти, який отримав продовження у розширеному консорціумі з новою назвою Learnopolis+ (2021-2023), та проєкт „Між апокаліпсисом і проривом“ („Zwischen Apokolypse und Aufbruch“) (2021), присвячений студентській перекладацькій співпраці над створенням антології текстів про російсько-українську війну.

Детальніше

👥 Доступ вільний за умови реєстрації Мова: 🇩🇪 🇺🇦

07.10. Гендерна майстерня «Жінки на рівні прийняття рішень в органах місцевого самоврядування: досвід України та Німеччини»

⏰ 14:00-16:00📍 м. Житомир, вул. Покровська 6, громадський простір «Житомир 2030» / 💻 онлайн

Чому важливо, аби жінки були присутні на рівні прийняття рішень? Відповідь проста: думка і жінок, і чоловіків важлива, адже результати будь-якого рішення можуть по-різному впливати на їхню якість життя! Українські міста мають власні приклади, зокрема у Житомирі жінки-депутатки допомогли зробити пішохідну вулицю Михайлівську більш комфортною для пішоходів – і для жінок, і чоловіків, і дітей, адже заплановано було інше покриття – бруківка. Німецькі міста далеко попереду в багатьох сферах. Як на це впливають жінки в органах місцевого самоврядування та про багато інших цікавинок дізнаємося на гендерному воркшопі 7 жовтня!.

Детальніше

👥 На офлайн захід вхід за запрошеннями, онлайн стрім у вільному доступі на сторінці Житомирської міської ради.

Мова: 🇺🇦 🇩🇪

07.10. Магдебурзьке право в Україні – історія, сучасність та майбутнє місцевого самоврядування

⏰ 10:30-12:00 💻 онлайн

Магдебурзьке право вважається однією з перших моделей місцевого самоврядування в Європі. Започатковане воно було у Середньовічній Німеччині, але мало величезний вплив на розвиток громад по всій Східній Європі, включно з Україною. 30-та річниця дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною дає можливість уважніше ознайомитися з Магдебурзьким правом, яке є глибоко вкоріненим в українську історію. Про це свідчать міцні зв’язки, які зберігаються на місцевому рівні протягом тривалого часу. Під час онлайн-дискусії за кавою ми детально обговоримо Магдебурзьке право та його вплив на місцеве самоврядування в Україні. Спікерами будуть: Микола Кобилецький, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Львівського національного університету ім. Івана Франка; Габріеле Кестер, директор Магдебурзьких музеїв та Центру середньовічних виставок; Олег Вольський, голова Жовківської громади; Мануела Зьоллер-Вінклер, екссекретар Міністерства внутрішніх справ землі Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина).

Детальніше

👥 Для широкого загалу за умови реєстрації Мова: 🇺🇦 🇬🇧

08.10. Public-Talk «Як місто стає „своїм“: громадькі простори та тренди сучасного урбанізму»

⏰ 17:00-20:00 💻 Харків, вул. Конторська, 5 (Харківська Школа Архітектури)

Публічна дискусія з українськими та німецькими експертами на тему світових трендів урбанізму та громадських просторів у сучасному місті. На дискусії розглядатимуться наступні теми: Хто приймає рішення щодо розбудови міського простору?; Досвід Нюрнберга у сфері інституційних інструментів управління змінами в місті; Як будувати суспільний діалог щодо громадських просторів?

На заході будуть представлені приклади з українських та німецьких міст та будуть присутні німецькі гості. Серед них Флоріан Хаггер, архітектор з Мюнхена та Андре Вінкель, прес-секретар служби громадського простору міста Нюрнберга. Також у заході приймуть участь українські експерти – архітектори, представники міської ради та соціально активного бізнесу.

Детальніше

👥 Для підприємців, громадських активістів та представників креативного класу за умови реєстрації

Мова: 🇺🇦 🇩🇪

09.10. Відеоконцерт КВАДРОФОНІЯ УКРАЇНА – НІМЕЧЧИНА. BRIDGES

⏰ 20:00-21:00 💻 онлайн та 📍 Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7

Художній проєкт з творів Максима Коломійця, Богдана Сегіна, Кунсу Шіма та Гергарда Штеблера у комбінації з інсталяцією STILL·LIFE? та присвятою Джорджо Агамбену від Кунсу Шіма, реалізований спеціально для прем’єрного показу на 27 Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти».

Детальніше

👥 Для широкого загалу онлайн; придбати квитки у Львівській національній філармонії

09.10-10.10 Семінар-воркшоп Реновація: «НЮРНБЕРГ – ХАРКІВ» 

⏰ 10:00-18:00 📍 м. Харків, вул. Конторська, 5

Харківська Школа Архітектури спільно з Домом Нюрнберга проведе відкритий захід «Реновація: Нюрнберг-Харків».

9-го жовтня, в рамках публічної зустрічі, виступатимуть гості Андре Вінкель та Флоріан Хаггер, які поділяться досвідом перебудови однієї з великих внутрішньоміських артерій у Нюрнберзі. Також, архітектори Олег Дроздов та Ігор Лялюк розкажуть про проєкти «Зелені коридори» та “METABRIDG”.

10-го жовтня на вас чекає сюрприз! Студенти та студентки 3-го курсу розроблять нову концепцію привокзальної площі Харкова.

Захід проводиться за підтримки Goethe-Institut та почесного консула Федеративної Республіки Німеччина в Харкові

👥 Подія відкрита для широкого загалу за умови реєстрації

Поділитися: