fbpx

05.10.-11.10.

05.10.-11.10. Тиждень 2

26.09.-08.10. Інформаційна кампанія «Об’єднані історією» 

⏰ 12:00 📍 Ужгород, пл. Жупанатська, 15/4

У рамках інформаційної кампанії «Об’єднані історією» під час Тижнів Німеччини в Ужгороді відбудеться експертна дискусія. «Об’єднані історією» – така назва є близька мультикультурним закарпатцям і стосується історичних відрізків, пов’язаних з утворенням німецьких поселень, розвитку німецької культури, сучасного життя німецьких нащадків на Закарпатті та різних аспектів мультикультурного співжиття двох народів. Адже саме в цій області України, зважаючи на історичні обставини, досі є німецькі села, діють культурні товариства, налагоджена співпраця з містами-побратимами Німеччини.

Детальніше

👥 ЗМІ, експерти Мова: 🇺🇦

28.09.-16.10. #ВіртуальноРазом

📍 15 міст України

Роз’єднаність і єдність. Знайти одне одного, познайомитись ближче – це дуже важливі теми для Німеччини цього року, адже ми святкуємо 30 років німецької єдності. Однак, цього року Covid-19 у багатьох сенсах відокремив нас один від одного. Події в режимі офлайн та особисті зустрічі стало важко здійснити. Зате сучасні технології дозволяють нам наблизитися одне до одного іншими способами. Тож зустріньтеся з нами віртуально в нашому проєкті #ВіртуальноРазом!

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

29.09.-30.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ Щовівторка та щоп’ятниці з 12 до 13 год. 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». Слухачі радіостанції дізнаються багато цікавого про Німеччину та німецьку єдність від гостей радіостанції та зможуть взяти участь у вікторині, присвяченій цим темам. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня.  

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

01.10.-20.10. Конкурс творчих робіт «Німеччина очима дітей»

📍 Полтава та прилеглі селищні ради

Учні 1-4 класів мають зобразити образ Німеччини, якою вони бачать її в минулому та майбутньому: намалюй, якою ти бачиш Німеччину 30 років тому та через 10 років у майбутньому. Намалюй, як Німеччина та Україна будуть жити у спільній Європі. Роботи подаються до КО «Інститут розвитку міста» за адресою м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, кімната 9 або ж надсилайте фотокопії на електрону адресу irm2030poltava@gmail.com.

Детальніше

03.10.-23.10. #брюдершафт

📍 Київ, Харків та Дніпро / 💻 онлайн

Виставки в публічному просторі, відео-арт та інсталяція продуктів харчування – цієї осені святкування 30-річчя Німецької єдності заплановано не лише у виступах, а й в амбіційному арт-проєкті, координатором і куратором якого є київська галерея The Naked Room. Ініційована Посольством Німеччини в Україні програма має на меті стимулювати думки щодо важливих питань історії та сучасного життя, таких як свобода, солідарність, конфлікти та примирення. Виставки та заходи у Києві, Харкові та Дніпрі супроводжуватимуться трансляціями розмов експертів за участю, зокрема, Софії Андрухович. Проєкт стартує в інтернеті 28 вересня – просто стежте за #брюдершафт!

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

03.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ 09:00-17:00📍 м. Харків, пров. Короленка, 18

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу? Цим питанням присвячена виставка «Злам на Сході. Життя змінюється» Федерального фонду з досліджень диктатури СЄПН та Уповноваженого Федерального уряду у справах нових федеральних земель. 20 плакатів ведуть нас через часи після єдності – через добрі та погані часи. З одного боку, для багатьох існує вихід у напрямку Заходу через те, що на Сході, очевидно, не можна більше нічого здобути; врегулювання питань, пов’язаних з економікою НДР, та відомство управління державним майном у нових федеральних землях (відомство Тройганд), яке швидко стає словом, яке не має значення. З іншого боку, відбувається реабілітація міст, які занепали за роки безгосподарності; у 90-х роках хвиля «остальгії» прокотилася по країні. А сьогодні? Ми розділені чи об’єднані? Чи те й інше?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

05.10. Виставка картин Гаррі Руффа «Кірхи України» 

💻 онлайн

Запрошуємо на віртуальну виставку «Кірхи України». Над серією картин працював заслужений художник України, член Національної спілки художників України, етнічний німець Гаррі Руфф. Роботи передають вікові традиції німецької архітектури, які вже стали частиною української історії. Проєкт cтворений для відображення дружніх відносин між українським та німецьким народами.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

05.-16.10. Кінофестиваль «Знову об’єднані»

📍 Кривий Ріг, вул. Чкалова, 1ж

Перегляньте захопливі фільми, які занурять Вас в атмосферу кінця 20 століття, у час об’єднання Німеччини. Після перегляду фільмів ми обміняємося думками та обговоримо події, які стали вже історією та наслідки об’єднання ФРН та НДР.

Детальніше

👥 Вхід  за  запрошеннями. Мова: 🇩🇪

06.10. Відкриття виставки «Злам на Сході. Життя змінюється»

⏰ 13:30-17:00 📍 Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14

Як виглядало Возз’єднання Німеччини 30 року тому? Автентичні фото, влучні описи та аудіогід німецькою та українською мовами дозволять зазирнути тобі в побут колись східнонімецького, а від 1990 року частини єдиного німецького суспільства, яке динамічно змінювалося і продовжує змінюватися сьогодні.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

06.10. Круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині»

⏰ 11:00 📍 Полтава, вул. Небесної Сотні  1/23

На заході Вольфганг Грубе, бургомістр об’єднаної громади Ватлінген, Німеччина, поділиться досвідом формування територіальних громад, а представники Полтави та навколишніх сіл обговорять нові задачі щодо утримання інфраструктури, соціальних об’єктів, освіти, медицини, вирішення транспортних питань, сфери поводження з відходами тощо на новій територіальній основі.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

06.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ 12:00-13:00 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». До радіостудії завітають Катаріна Шаупп-Карманн, керівниця відділу культури, освіти та національних меншин, Посольство Німеччини, та представниця арт-галереї The Naked Room. Говорити будемо про німецьку культуру та культурні проєкти в рамках Тижнів Німеччини в Україні. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

07.10.-30.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00📍 м. Дніпро, вул. Воскресенська, 23

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

08.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ пн-чт з 09:00 до 19:00; пт-сб з 09:00 до 17:00📍м. Запоріжжя, просп. Соборний, 142, 4 поверх

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

08.10. Zeiten | Wende – Zeitzeugengespräch mit dem Berliner Fotografen und Autor Tobias Seeliger

⏰ 18:30-20:00 💻 online (Zoom)

Der Berliner Fotograf und Autor Tobias Seeliger hat als junger Erwachsener die Zeit von Wende und Mauerfall in (Ost-)Berlin miterlebt und mit der Kamera dokumentiert. Einen entsprechenden Bildband hat er 2014 unter dem Titel Zeitenwende im Berlin Story Verlag veröffentlicht. In unserem Online-Zeitzeugengespräch wird Herr Seeliger anhand ausgewählter Fotografien über seine Erlebnisse berichten und für die Fragen der Teilnehmerinnen und Teilnehmer zur Verfügung stehen.

Mehr dazu

👥 Teilnehmen können Studierende aller ukrainischen Universitäten mit Deutschniveau ab B2. Um Anmeldung wird gebeten.

08.10. Webinar (Podiumsdiskussion) zum Thema “Aufarbeitung und politische Bildung”

⏰ 14:00 💻 online (Facebook und Youtube)

Ein Gespräch zwischen Prof. Maria Iwanyzka von der Taras-Schewtschenko-Universität in Kiew, Maik Reichel von der Landeszentrale für politische Bildung in Sachsen-Anhalt und Jörg Drescher vom Deutsch-Ukrainischen Forum.

👥 Öffentlich

08.10.-березень 2021 Музейний виставковий проект «ПЕРСПЕКТИВА: німецький автопром на дорогах світу»

⏰ щодня з 10.00 до 18.00📍 м. Дніпро, вул. Мандриківська, 44

Про BMW, Mercedes і не тільки… що спільного між Horch I Trabant? Lloyd Arabella і ЗАЗ 966? Ford Fiesta і Таврією? Дізнайтеся на нашій виставці.

Детальніше

👥 Відвідування виставки відбувається за вартістю музейного квитка

Мова: 🇺🇦

08.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ 09:00-15:00📍 м. Маріуполь, проспект Миру 89а, факультет іноземних мов МДУ

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

09.10. Екран об’єднує

⏰ 18:30 📍 Львів, площа Вічева (Вернісаж) просто неба

Просто неба ми переглянемо короткі фільми та послухаємо дискусію “Як об’єднання країн впливає на розвиток міст”. Подію присвячено 30-річчю падіння Берлінської стіни та об’єднанню Німеччини. Про реалії життя людини між тоталітарним режимом і буднями, про нову Європу та її вплив на кожного чи кожну з нас та чи справді незворотній шлях європейська демократія пройшла після 1989?

Детальніше

09.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ 12:00-13:00 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». До радіостудії завітає Крістоф Танненберґер, керівник візового відділу Посольства Німеччини, та розповість про День Німецької єдності й життя у Східній Німеччині. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

09.10. Онлайн-виставка графіки Галини Невінчаної-Мартін

💻 онлайн

Художниця активно працює над дослідженням спадщини німців Запоріжжя та передає усе на полотно. Зображена архітектура на цих картинах, існує і по сьогодні. Людей, які збудували ці споруди наприкінці 19 століття, вже немає в живих, а будинки все ще стоять і використовуються за своїм першочерговим призначенням. Своїми роботами авторка хотіла показати не те, чого нема, а те що досі є.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

09.10. Місцеве самоврядування. Досвід німецьких та українських міст

⏰ 11:00-13:00 💻 онлайн

30 років в історії держави – це багато чи мало? Падіння Берлінського муру спричинило ефект доміно та появу на мапі Європи незалежних держав з новим політичним та територіальним устроєм. Як глобальні зміни відобразились на локальному рівні? Як відновлюється традиція місцевого самоврядування у східнонімецьких та українських містах? Чому варто повчитись з німецького досвіду? Яким буде майбутнє місцевого самоврядування і про що йтиметься в оновленій Лейпцизькій хартії?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

09.10. «Єдність у свободі» – 30 річниця возз’єднання Німеччини. Центр Німеччини – 40 років прикордонний регіон!

💻 онлайн

Онлайн-розмова з Мірою Койне, керівницею Прикордонного музею в Айхсфельді.

Запис розмови

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

10.10. Відкриття виставки «Злам на Сході. Життя змінюється»

⏰ 10:00-17:00 📍 Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40

Як виглядало Возз’єднання Німеччини 30 року тому? Автентичні фото, влучні описи та аудіогід німецькою та українською мовами дозволять зазирнути тобі в побут колись східнонімецького, а від 1990 року частини єдиного німецького суспільства, яке динамічно змінювалося і продовжує змінюватися сьогодні. Також буде змога почути виступи та поспілкуватися з фахівцями й учасниками тих подій.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

10.10.-09.11. Виставка «Злам на Сході. Життя змінюється»

⏰ 09:00-18:00 📍 Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40

Як виглядало Возз’єднання Німеччини 30 року тому? Автентичні фото, влучні описи та аудіогід німецькою та українською мовами дозволять зазирнути тобі в побут колись східнонімецького, а від 1990 року частини єдиного німецького суспільства, яке динамічно змінювалося і продовжує змінюватися сьогодні. Також буде змога почути виступи та поспілкуватися з фахівцями й учасниками тих подій.

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

Поділитися: