fbpx

19.10.-25.10.

19.10.-25.10. Тиждень 4

29.09.-30.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ Щовівторка та щоп’ятниці з 12 до 13 год. 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». Слухачі радіостанції дізнаються багато цікавого про Німеччину та німецьку єдність від гостей радіостанції та зможуть взяти участь у вікторині, присвяченій цим темам. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня.  

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

01.10.-20.10. Конкурс творчих робіт «Німеччина очима дітей»

📍 Полтава та прилеглі селищні ради

Учні 1-4 класів мають зобразити образ Німеччини, якою вони бачать її в минулому та майбутньому: намалюй, якою ти бачиш Німеччину 30 років тому та через 10 років у майбутньому. Намалюй, як Німеччина та Україна будуть жити у спільній Європі. Роботи подаються до КО «Інститут розвитку міста» за адресою м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, кімната 9 або ж надсилайте фотокопії на електрону адресу irm2030poltava@gmail.com.

Детальніше

03.10.-23.10. #брюдершафт

 📍 Київ, Харків та Дніпро / 💻 онлайн

Виставки в публічному просторі, відео-арт та інсталяція продуктів харчування – цієї осені святкування 30-річчя Німецької єдності заплановано не лише у виступах, а й в амбіційному арт-проєкті, координатором і куратором якого є київська галерея The Naked Room. Ініційована Посольством Німеччини в Україні програма має на меті стимулювати думки щодо важливих питань історії та сучасного життя, таких як свобода, солідарність, конфлікти та примирення. Виставки та заходи у Києві, Харкові та Дніпрі супроводжуватимуться трансляціями розмов експертів за участю, зокрема, Софії Андрухович. Проєкт стартує в інтернеті 28 вересня – просто стежте за #брюдершафт!

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

03.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ 09:00-17:00📍 м. Харків, пров. Короленка, 18

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу? Цим питанням присвячена виставка «Злам на Сході. Життя змінюється» Федерального фонду з досліджень диктатури СЄПН та Уповноваженого Федерального уряду у справах нових федеральних земель. 20 плакатів ведуть нас через часи після єдності – через добрі та погані часи. З одного боку, для багатьох існує вихід у напрямку Заходу через те, що на Сході, очевидно, не можна більше нічого здобути; врегулювання питань, пов’язаних з економікою НДР, та відомство управління державним майном у нових федеральних землях (відомство Тройганд), яке швидко стає словом, яке не має значення. З іншого боку, відбувається реабілітація міст, які занепали за роки безгосподарності; у 90-х роках хвиля «остальгії» прокотилася по країні. А сьогодні? Ми розділені чи об’єднані? Чи те й інше?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

07.10.-30.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00📍 м. Дніпро, вул. Воскресенська, 23

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

08.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ пн-чт з 09:00 до 19:00; пт-сб з 09:00 до 17:00📍м. Запоріжжя, просп. Соборний, 142, 4 поверх

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

08.10.-березень 2021 Музейний виставковий проект «ПЕРСПЕКТИВА: німецький автопром на дорогах світу»

⏰ щодня з 10.00 до 18.00📍 м. Дніпро, вул. Мандриківська, 44

Про BMW, Mercedes і не тільки… що спільного між Horch I Trabant? Lloyd Arabella і ЗАЗ 966? Ford Fiesta і Таврією? Дізнайтеся на нашій виставці.

Детальніше

👥 Відвідування виставки відбувається за вартістю музейного квитка

Мова: 🇺🇦

08.10.-23.10. Злам на Сході. Життя змінюється

⏰ 09:00-15:00📍 м. Маріуполь, проспект Миру 89а, факультет іноземних мов МДУ

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

19.10.-19.11. Виставка «Злам на Сході. Життя змінюється»

📍 м. Київ, парк імені Тараса Шевченка

Ось вона, єдність. Але що тепер? Що об’єднує нас, що розділяє? Як зростуться життєві світи Сходу та Заходу?

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

19.10.-23.10. Виставка учнівських робіт “Молодь та мистецтво”

⏰ 14:00-15:30 📍 Кривий Ріг, вул. Пензенська, 39

Протягом тижня учні 7-11-х класів продемонструють свої малюнки, фото, продекламують свої вірші та есе за темами “Наша історія”, “Свобода та демократія”, “Мир для всіх”, “Люблю тебе, моя країно”.

Детальніше

👥 Вхід вільний. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

19.10.-23.10. Освітній квест на тему “Падіння Берлінського муру”

⏰ 14:00-17:00 📍 Мукачево, Бюро ГО “Німецька молодь Закарпаття”, вул.Купальна 2А

Освітньо-пізнавальний квест для школярів, який перенесе вас у епоху падіння німецького муру. Захоплюючі завдання, ретроспективні атрибути, пізнавальна атмосфера, а також сюрприз, який чекатиме на всіх учасників заходу. Квест передбачений для шкільних груп міста. Реєстрація обов’язкова.

Детальніше

👥 Вхід за умови попередньої реєстрації до 17.10.2020. Мова: 🇩🇪

19.10.-23.10. Дні німецького кіно у місті Мукачеві

⏰ 18:00-20:00 📍 Мукачево, Бюро ГО “Німецька молодь Закарпаття”, вул.Купальна 2А

Вперше у рамках Тижнів Німеччини в Україні пройдуть дні німецького кіно у місті Мукачево. З 19 по 23 жовтня мукачівці та гості міста матимуть можливість переглянути кінострічки часів об’єднання Німеччини та падіння Берлінського муру. Також на відвідувачів заходу чекатимуть захоплюючі дискусії після перегляду фільмів та квести для школярів.

Детальніше

👥 Вартість одного кіноперегляду 50 грн. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

20.10. Остальгія: чому демократичні спільноти ностальгують за диктаторськими режимами

⏰ 12:00 💻 онлайн

30 років єдиної Німеччини дозволяють побачити тенденцію: тугу за часами НДР. Це явище навіть отримало особливу назву — остальгія. Після Об’єднання саме цей феномен обмірковувала тамтешня література, кіно, масова культура. Саме з цим стикається Україна в процесах декомунізації. Коло питань остальгії скероване насамперед на такі потужні механізми моделювання і корегування колективної пам’яті, як ностальгія, почуття провини, ретравматизація. В чому процеси інтеграції в об’єднаній Німеччині можуть стати уроком, а в чому — застереженням?

Детальніше

Мова: 🇺🇦

20.10. Перетворення 1990-го: бути (не)готовим прокинутися в новій реальності

⏰ 16:00 💻 онлайн

Об’єднання Німеччини справляло враження, що неможливе можливо. Ще на початку 1989 року нікому б на думку не спало, що Берлінський мур впаде, холодна війна закінчиться, а ФРН і НДР стануть єдиною державою. Нова реальність 1990-го була трохи кафкіанською: ти ніби прокидаєшся у світі, до якого ніколи не був пристосований. Щоб зрозуміти себе, людина має знайти своє місце у певному сюжеті — і тут історія та література працюють зі спільними інструментами, але з різним матеріалом. Тож ми запросили до розмови історика та літературознавця.

Детальніше

Мова: 🇺🇦

20.10. Старі друзі – нові партнери

⏰ 10:00-10:30 💻 онлайн

Об’єднання Німеччини та незалежність України: як це пройшло для університетів? У 1990 році Україна за одну ніч отримала багато університетів-партнерів у ФРН – але вони всі були на Сході! Що сталось зі старими партнерствами – і як виникли нові зв’язки? Представники чотирьох вишів розкажуть, як за 30 років вдалось зберегти старе й розбудувати нове.

Детальніше

👥 Для широкого загалу за умови реєстрації.

Мова: 🇺🇦 🇩🇪

20.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ 12:00-13:00 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». До радіостудії завітає Крістіна Фьорстер з відділу політики Посольства Німеччини та розповість про проєкти з захисту прав людини. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

20.10. 30 років разом: круглий стіл

📍 Ужгород, пл. Поштова 3 / 💻 онлайн

Круглий стіл за участі представників громадськості та міської влади м. Ужгород та м. Дармштадт присвячений темам прав людини, участі громадськості в управлінні містом. Обговорюватиметься досвід Німеччини і можливості пристосування їх до українських реалій.

Детальніше

👥 Вхід вільний за умови реєстрації.

Мова: 🇺🇦 🇩🇪

20.10. Конкурси для знавців німецької мови “Чи знаєш ти німецьку? Чи знаєш ти Німеччину?

⏰ 10:00-13:00 📍 Кривий Ріг, вул. Пензенська, 39 / 💻 онлайн

Учні 8-11-х класів будуть змагатися за звання “Кращий знавець німецької мови” (за секціями “Видатні особистості”, “Відомі винаходи”, “Все про столицю Німеччини”, “Юні лінгвісти”).

Детальніше

👥 Вхід вільний. Мова: 🇩🇪

21.10. Розділені суспільства та оптика гідності

⏰ 12:00 💻 онлайн

Чим, власне, є демократія? Яке поняття ключове, коли ми говоримо про перехід від диктаторського суспільства до громадянського? В загальній ейфорії об’єднання Німеччини здавалося, що достатньо просто об’єднатися — і все буде добре, але виявилося, що на цьому історія не закінчується. Ми вирішили зібрати інтелектуалів, які не перший рік ведуть діалог про головні цінності демократії — і незмінно приходять до поняття гідності. Пропонуємо розмову про розділені суспільства та крок до демократії в оптиці гідності. Ви почуєте голоси філософів, істориків, богословів, правозахисників. Спробуємо порефлексувати досвід Німеччини та помріяти про Україну.

Детальніше

Мова: 🇺🇦

21.10. Голоси Демократії

⏰ 15:00 💻 онлайн

У рамках проекту Голоси Демократії будуть представлені у вигляді театральних постановок найкращі роботи учнів ліцеїв міста. Також Ви матимете змогу відвідати інтерактивну виставку і взяти участь у дебатах.

Детальніше

👥 Вхід вільний. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

22.10. Спільні виклики – креативні рішення. Мистецтво проти дезінформації

⏰ 16:00-18:00 📍 Київ, Академія суспільного мовлення, Хрещатик 26 та 💻 онлайн

Дезінформація сьогодні є викликом для всієї Європи. Вона формує погляди, впливає на вибори, дестабілізує демократію. Чи можливо взагалі ефективно з нею боротися? Завдяки яким заходам задля підвищення медіаграмотності можна дійсно достукатися до людей? Яку роль у цьому здатне зіграти мистецтво? Подискутуйте на ці теми з журналістами, художниками та освітніми експертами та ознайомтеся з мистецькими надбаннями нашого Aрт-Марафону «Де?Інформація». Виставку також можна буде відвідати протягом кількох наступних днів після події.

Детальніше

👥 Участь в офлайн-форматі заходу лише за особистим запрошенням. Реєстрація на онлайн-захід до 21.10.

23.10. Радіомарафон «30 років Німецької Єдності»

⏰ 12:00-13:00 📻 «Стильное радио “Перец ФМ”»

У рамках цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні та за підтримки «Фундації з прав людини» проходитиме радіомарафон «30 років Німецької Єдності» на хвилях «Стильное радио “Перец ФМ”». До радіостудії завітає Бастіан Файгель, директор програми «U-LEAD з Європою» від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та розповість про програму «U-LEAD з Європою» й реформу децентралізації в Україні. Кожен учасник, який надасть правильні відповіді на запитання вікторини, зможе взяти участь у розіграші головного призу, який відбудеться 30-го жовтня

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

23.10. Як розвиватиметься місцеве самоврядування далі?

⏰ 14:30-16:00 💻 онлайн

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

23.10. «Єдність у свободі» – 30 річниця возз’єднання Німеччини: Єдина? Інтеграція німецького суспільства.

💻 онлайн

Детальніше

👥 Для широкого загалу. Мова: 🇺🇦

23.10.-24.10. „Ossis/Wessis“, „східняки/західняки“ – Ost-West-Diskurs in Deutschland und in der Ukraine

⏰ 10:00-17:00 📍 Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корпус 5, ауд. 149

Навіть через 30 років після об’єднання Німеччини терміни «Оссі» (нім. «Ossi» — «східняк») та «Вессі» (нім. «Wessi» — «західняк») у Німеччині відомі всім, і досі побутує багато (часто негативних) забобонів одне про одного. В Україні терміни «східняки» та «західняки» є також, а разом із ними й ціла низка забобонів та стереотипів. Воркшоп ставить собі за завдання віднайти витоки цих явищ.

Детальніше

👥 Студенти українських університетів. Мова: 🇺🇦 🇩🇪

Поділитися: